14 ročný chlapec a jeho mladšia sestra zarábajú na ťažbe 26 500 eur

od Martin Tkáč

14-ročný Ishaan Thakur a jeho 9-ročná sestra Aanya zarábajú 30 000 dolárov (zhruba 26 550 eur) mesačne na ťažbe bitcoinov. Lukratívny biznis rozvinuli iba toto leto.

Deti zarábajú 26 500 eur mesačne

Štrnásťročný Ishaan Thakur a jeho sestra, 9 ročná Aanya, strávili posledných pár mesiacov budovaním lukratívnej kryptomenovej bane. Začali svoje dobrodružstvo ťažbou z jedného počítača, ale podarilo sa im poriadne rozšíriť podnik. V súčasnosti sa ich baňa nachádza v prenajatom, klimatizovanom dátovom centre v texaskom Dallase. Súrodenci zarábajú viac ako 30 000 dolárov mesačne ťažbou bitcoinov a dvoch ďalších kryptomien.

Ishaan pre CNBC povedal:

Začali sme, pretože sme sa chceli dozvedieť niečo nové o technológiách a mimochodom, zarobiť aj nejaké peniaze. Mohli sme celé leto stráviť hraním videohier, ale namiesto toho sme využili voľný čas na zoznámenie sa s technológiami.

Ishaan začal výskumom ťažby a súvisiacich technológií na YouTube. Na nejaký čas sa ponoril do technických podrobností potrebných na založenie profesionálnej bane.

Ich spoločnosť Flifer Technologies sa však rozbehla až vtedy, keď si ich otec Manish Raj zobral pôžičku na nákup špecializovaných rýpadiel. Spoločnosť v súčasnej dobe vlastní Antminery, ktoré sa nachádzajú v prenajatom, klimatizovanom dátovom centre špecifickom pre ťažbu v Dallase. Raj pre CNBC povedal, že v septembri očakávajú zárobok okolo 36 000 dolárov s pripojeným ďalším hardvérom.

100% obnoviteľná energia

Podľa detí ich baňa využíva 100% obnoviteľnú energiu, pretože nechcú poškodiť životné prostredie. Celkový účet rodiny za elektrinu je asi 3 000 dolárov. Ishaan v rozhovore pre CNBC dodal:

Presťahovali sme sa z môjho stola do garáže, pretože v dome bolo príliš veľa tepla a hluku. O nejaký čas neskôr sme to nechali, pretože teplo a hluk boli príliš vysoké aj na garáž. Teraz garáž používame iba na stavbu a testovanie rýpadiel. Keď sú pripravené, prenesieme ich do profesionálneho, klimatizovaného dátového centra v Dallase.

Ishaan a Aanya uviedli, že plánujú reinvestovať väčšinu zisku späť do spoločnosti. Dúfajú však, že im zisky z ťažby pomôžu aj v budúcnosti zaplatiť školné. Obaja súrodenci chcú ísť na zdravotnícku školu – Ishaan chce študovať na Pennsylvánskej univerzite, zatiaľ čo Aanya chce ísť na New York University.

zdroj: bitcoin.pl, cnbc.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár