1 miliarda ľudí si do roku 2026 bude ukladať svoje úspory do telefónov v Bitcoine

od Martin Tkáč

Bitcoin (BTC) bude do roku 2026 voľbou možného spôsobu sporenia pre 1 miliardu ľudí, predpovedá to výkonný riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor.

Saylor poskytol rozhovor pre CNBC. Jeho spoločnosť vlastní viac ako 70 000 BTC.

Saylor: Do roku 2026 si miliarda ľudí pre sporenie vyberie Bitcoin

Saylor hovoril deň po tom, čo americká ministerka zahraničných vecí Janet Yellenová popísala Bitcoin ako „neefektívne“ a došlo k poklesu cien o viac ako 20% z historického maxima 58 300 dolárov.

Pre neho však podobné komentáre nemajú veľký dopad v porovnaní so širším využitím Bitcoinu, ktorý rýchlo zasahuje finančný život stále viac ľudí.

„Príde deň, kedy 7 až 8 miliárd ľudí bude mať vo svojom telefóne kus digitálneho zlata a oni ho budú používať ako svoje úspory.“

Spomenul aj 12 ročnú existenciu Bitcoinu, počas ktorej sa stal miliardovým aktívom – dva až štyrikrát rýchlejšie ako technologickí giganti ako Amazon, Google, Apple.

„Svet potrebuje túto vec a myslím si, že môžete očakávať, že do piatich rokov bude miliarda ľudí, ktorí si na mobilnom telefóne uloží svoje peniaze, v podstate ako sporiaci účet. Ľudia budú chcieť používať niečo ako Bitcoin.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár