1 000 dolárov investovaných do SOL v januári má dnes hodnotu 138 000 dolárov

od Martin Tkáč

Klásť si otázku „čo keby“, najmä pokiaľ ide o investovanie, nemá veľký zmysel. Niekedy však môže byť celkom zaujímavé sledovať, čo sa môže stať, ak investori uskutočnia konkrétnu investíciu. Vysoko volatilný trh s kryptomenami môže vytvárať rôzne zaujímavé scenáre. Napríklad investícia 1 000 dolárov v Solane (SOL) 1. januára 2021 by dnes priniesla takmer 140 000 dolárov.

Minulý rok v kryptosvete

Je spravodlivé povedať, že posledný rok bol pre odvetvie kryptomien mimoriadne výnosný. Ešte v septembri minulého roka bola celková trhová kapitalizácia okolo 300 miliárd dolárov. Dnes presahuje 2 bilióny dolárov a to aj po nedávnych poklesoch. V skutočnosti sa počas poslednej korekcie z trhu za niekoľko hodín vyparilo viac ako kapitalizácia spred roka.

Vďaka masovému prijatiu sa bitcoin vyšplhal na sever do nových výšin. Začiatkom tohto roka prekonal hranicu 60 000 dolárov s trhovou kapitalizáciou nad 1 bilión dolárov.

Kým BTC má zvyčajne najväčší vplyv na celý kryptotrh, ostatné menej známe altcoiny (aspoň donedávna) svojho lídra ďaleko predčili. Niektoré alternatívne mince na medziročnej báze dosiahli neuveriteľné zisky.

To platí pre tokeny ako solana (SOL), fantom (FTM), polygon (MATIC), terra (Luna), cardano (ADA) a mnoho ďalších. Pozrime sa teda, koľko by potenciálna investícia do ktorejkoľvek z týchto mincí mohla stáť dnes – o niečo viac ako deväť mesiacov neskôr.

„Čo keby“ v kryptomenách

Spoločnosť Coin98 Analytics zaoberajúca sa analytikou kryptomien nedávno tieto údaje ilustrovala a označila vyššie uvedené projekty za „skryté drahokamy“.

Investovanie do špičkových coinov, ako je $ ETH, je bezpečné; čo však, ak od začiatku roka 2021 vsadíte 1 000 dolárov na platformy blockchainov so skrytými drahokamami? $ SOL $ MATIC $ FTM $ LUNA $ ADA $ AVAX $ BNB $ Blízko $ ETH

 

Ethereum malo dobrý rok. Chuť do ETH však vzrástla s parabolickým rastom troch subsektorov – DeFi, NFT a stablecoins. K tomu všetkému sa pridal aj blížiaci sa prechod na ETH 2.0. Výsledkom bolo, že cena ETH päť mesiacov po začiatku roka stúpla na viac ako 4 400 dolárov, čo bol tiež nový ATH.

Napriek tomu, že sa odvtedy vráti o viac ako tisíc dolárov, investícia do ETH 1. januára tohto roku by priniesla návratnosť investícií viac ako 4x. Rovnaká alokácia na iné projekty, ako napríklad Binance Coin, by priniesla návratnosť približne 11 000 dolárov, Cardano 14 000 dolárov, Luna necelých 50 000 dolárov a MATIC 80 000 dolárov.

Dva zo spomenutých tokenov by poskytli NI väčšiu ako 100x FTM a SOL. Infografika ukazuje, že Solana, ktorá naplno využila šialenstvo NFT, by priniesla šťastných investorov, ktorí 1. januára vložili do tohto tokenu 1 000 dolárov s návratnosťou takmer 140 000 dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár